Залежність від екстазі

Що таке екстазі?

Екстазі – назва вулиці для препарату МДМА (3-4 метилендіоксиметамфетаміну); це препарат з психоактивними ефектами, відповідальність за наркоманію якого значною мірою недооцінюється постійними користувачами. Екстазі володіє хімічною структурою, схожою на стимулятор амфетаміну і психоделічного мескаліну і має властивості обох. Екстазі проводиться в лабораторіях і не зустрічається в природі. Для виробництва екстазі потрібні різні хімічні речовини. Чотирма основними попередниками екстазі є сафрол, ізосафрол, піперонал і 3,4-метилендіоксифеніл-2-пропанон (ПМК). Ці хімічні речовини жорстко регулюються в багатьох країнах.

Як використовується екстазі?

Через кілька років після того, як він був виявлений, екстазі був вивчений для його можливого використання в психіатричному консультуванні. Однак широке рекреаційне використання екстазі призвело до його криміналізації в більшості країн. Насправді, екстазі сьогодні не має медичної користі. На вулицях екстазі часто випускається в таблетках з різними кольорами і формами. Таблетки екстазі, що відпускаються дилерами, мають сумнівну чистоту і можуть містити перелюбники. Екстазі також доступний в кристалічній формі. Останнім часом також стає доступним екстазі в чистих (і більш потужних) формах, який з'являється у вигляді білого до білого порошку, розчинного у воді. Оскільки екстазі доступний в таблетках, його зазвичай приймають перорально. Деякі користувачі використовують порошкоподібний екстаз, курячи або хропіння, і рідко вводять його. Є також повідомлення про те, що користувачі приймають екстазі, вставляючи його в анальний отвір.

Ефекти екстазі

Екстазі має стимулюючий і сенсаційно-змінюючий ефект при прийомі. Екстазі також має психоделічний ефект, а це означає, що він може викликати змінене пізнання і сприйняття. Користувачі повідомляють, що мають спотворені візуальні, слухові та сенсорні сприйняття. Вони також можуть відчувати підвищене почуття близькості з іншими людьми, включаючи незнайомців. Крім того, користувачі з високим вмістом екстазу відчувають нові і нові відчуття, такі як «чують» кольори або «відчувають» звуки. Перші ефекти екстазу включають рясне потовиділення, стискання щелеп і шліфування зубів. За цими ефектами часто слідують відчуття «шпильок і голок», сухість у роті і непереборне бажання рухатися, і / або розмитість зору. Під час свого піку ефекти екстазу викликають ейфорію і підвищене почуття енергії, і користувачі повідомляють про зниження тривожності. Наслідки екстазу включають:

 • погіршення зору
 • спотворені візуальні, слухові та сенсорні сприйняття
 • сухість у роті
 • Ейфорія
 • Почуття підвищеної енергії
 • шліфування зубів
 • Підвищене почуття близькості з іншими людьми
 • непереборні заклики рухатися навколо
 • стискання щелепи
 • рясне потовиділення,
 • зниження тривожності,
 • відчуття "шпильок і голок"

Екстазі часто доступний і використовується під час танцювальних вечірок в барах, концертів і організованих рейвів. Зловживання екстазі змушує вас відчувати себе здатним танцювати або виконувати енергійну фізичну активність протягом декількох годин. Це збільшує ризик серйозного зневоднення і небезпечного переохолодження ядра тіла, яке може призвести до смерті. Високі дози екстазі також перевтомлюють мозок і серце, викликаючи судоми і гіпертонію. Крім того, практично неможливо визначити точні інгредієнти в таблетках екстазі, які можуть містити такі речовини, як кофеїн, стимулятори та інші препарати, що викликають звикання, які можуть завдати шкоди здоров'ю. Ефекти екстазі проявляються протягом 30-60 хвилин після використання, і ці ефекти досягають піку приблизно через 1-2 години, тривають близько 3,5 годин. Після цього настає ефект спаду. Під час цього ефекту повернення користувачі повідомляють про втому і почуття депресії, тривоги і параної, дратівливості і порушення фокусування, концентрації уваги і уваги. Психологічні симптоми, включаючи депресію, сплутаність свідомості, безсоння, тривогу і параною, можуть виникнути як залишковий ефект від використання екстазі, і ці симптоми можуть тривати протягом декількох тижнів після останнього вживання наркотиків.

Чи викликає екстазі звикання?

На відміну від інших психоактивних препаратів, фізична залежність від екстазі формується рідко. Однак користувачі можуть стати психологічно залежними від екстазу. У цих випадках регулярне використання може перетворитися на звичне використання, яке змушує користувачів використовувати екстаз, щоб відчувати себе нормально. Ознаки залежності від екстазі включають:

 • примус до використання екстазі
 • продовження застосування екстазі, незважаючи на негативні наслідки для життя
 • жага екстазу
 • використання екстазі у високих дозах або частіше, ніж передбачалося (втрата контролю)

Для отримання додаткових відомостей про екстазі див.

It's time to take back control. Recovery IS possible and YOU deserve it! ❤️

Exit mobile version