Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera?

Zbliżają się Walentynki, więc pytamy "Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera?" Czy sprawdzasz telefon bardziej niż sprawdzasz je?

Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera?

To jest post 5 z 6 w serii "#LogOffForLove"

  1. Walentynki 7 dni do Digital Detox Challenge #LogOffForLove
  2. Walentynkowe Wyzwanie Cyfrowego Detoksu #LogOffForLove
  3. Walentynki 2018: #LogOffForLove Digital Detox Challenge
  4. #logoffforlove w te Walentynki
  5. Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera?
  6. #LogOffForLove Walentynki 2022

Gdy zbliżają się Walentynki , zadajemy podchwytliwe pytanie "Czy kochasz swój smartfon bardziej niż partnera?" Czy sprawiasz, że czują się jak trzecie koło w twoim związku z twoimi kompulsywnymi nawykami sprawdzania? Może to być niezwykle łatwe do zrobienia, a o niebezpieczeństwach pisaliśmy już wiele razy: oto znaki, na które należy uważać!

Czy "phub" je?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak phubbing (lekceważenie otaczających nas osób poprzez patrzenie na nasz telefon zamiast angażowania się) może sprawić, że ludzie się poczują. Wiemy, jak to jest, gdy nam się to przydarza (spoiler alert: nie świetnie) i wielu z nas w ostatnich latach zaczęło zostawiać telefon w torbie lub wyłączać powiadomienia, aby w pełni poświęcić czas i energię tym, z którymi jesteśmy. Jak na ironię, kiedy jesteśmy z naszymi najbliższymi, czujemy się najmniej skłonni do przestrzegania tej zasady. Być może dlatego, że widzimy ich cały czas, być może dlatego, że wiedzą, jak ważna jest ta służbowa poczta e-mail, a może po prostu nie zauważamy, że to robimy. Doprowadziło to do epidemii phubbingu na bezprecedensowym poziomie, a ponad 17% osób w niedawnym badaniu przyznało się do phubbingu osób wokół nich ponad cztery razy dziennie. Jeśli wpadniesz do tego obozu: uważaj!

Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera? 1

Czy twój telefon jest w sypialni?

Innym znakiem ostrzegawczym, że możesz przedkładać smartfon nad swój związek, są fizyczne przestrzenie, w których mu pozwalasz. Czy na przykład odpoczywasz wieczorami, leżąc obok partnera na telefonie: ignorując go? 40% Amerykanów zabiera telefony do łóżka, więc jeśli ty też to zrobisz, nie jesteś sam. Ale następnym razem przypomnij sobie, jak się czujesz, gdy chcesz porozmawiać z ukochaną osobą, słuchać muzyki razem lub po prostu zostawić przestrzeń otwartą na wspólny czas i zostałeś zamknięty przez nich skupiających się wyłącznie na telefonie. Może zostaw go dziś wieczorem poza pokojem, aby spróbować?

Kiedy ostatni raz miałeś posiłek bez telefonu?

Podobnie jak fizyczna granica trzymania telefonu z dala od sypialni, pomyśl o granicach, które masz w czasie, takich jak posiłki. Kiedy jesz szybkie śniadanie lub nawet spokojną kolację ze swoim partnerem, czy angażujesz się z nim? A może oboje siedzicie razem na swoich telefonach? Ponad 75% Brytyjczyków używa telefonów podczas jedzenia, więc znowu nie jesteś w mniejszości, ale to nie znaczy, że jest to najzdrowsza praktyka utrzymywania solidnego związku.

Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera? 2

Czy jesteś świadomy swojego związku?

Przechodząc od dwóch ostatnich: kiedy używasz telefonu ze swoim partnerem, najważniejszym pytaniem jest, czy używasz go celowo. Średnio sprawdzamy telefon co 12 minut, często nieświadomie. Możemy to do pewnego stopnia wyłączyć, spędzając czas z tymi, których nie widzimy często, i gdy bierzemy udział w zaplanowanych działaniach. Ale jeśli kochasz swój smartfon trochę za bardzo, jak często radzisz sobie z tym poziomem koncentracji w domu ze swoim partnerem? Niestety w dobie smartfonów nie możemy po prostu zrelaksować się w łatwych nawykach komunikacji: musimy pamiętać, aby celowo robić przestrzeń i czas dla naszych partnerów bez rozpraszania uwagi ekranów. 70% osób zgłosiło, że smartfony regularnie zakłócają ich relacje.

Czy pojawił się już wcześniej?

Ostatnią i najbardziej oczywistą wskazówką, że kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera, jest to, czy jest to problem w twoim związku. Czy masz konflikt wieczorami lub podczas posiłków, ponieważ jedno z was za bardzo skupia się na telefonie? Czy wspominali o tym przyjaciele i rodzina? Czy jesteś znany jako ten, który nie może wysiąść z telefonu? Jeśli tak jest, to nadszedł czas, aby dokonać zmiany.

Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera? 3
Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera? 4Czy kochasz swój smartfon bardziej niż swojego partnera? 4

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz poprawić swoje relacje, radząc sobie z nawykami technologicznymi – weź kopię naszej nowej książki: Mój mózg ma zbyt wiele otwartych kart. Dostępne do zamówienia tutaj.

Zobacz oryginalny artykuł na itstimetologoff.com

See also  Woman Sues To Continue Methadone Treatment In Prison

By It's Time to Log Off

Time To Log Off was founded in 2014 by digital entrepreneur, tech ethicist, and author Tanya Goodin. Tanya was inspired to set-up Time To Log Off after over 20 years working exclusively in the online world. She is an award-winning digital entrepreneur: twice a finalist for the Entrepreneur of the Year award, and for the Blackberry Outstanding Women in Technology award.

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds

It's time to take back control. Recovery IS possible and YOU deserve it! ❤️